Ada 17 Haftalık…

8 Nisan Cuma Günü doktor kontrolümüz vardı…

Bir kaç kan tahlili ile güne başladık… Sonra doktora… Çok şükür  ki güzel güneşli bir havaya,  çok iyi çıkan tahlil sonuçları  ve doktor kontrolü eşlik etti. Cuma günü itibariyle 16,2 haftalıksın.

 

188 gr ve 13 cm sin  yani bir elmadan biraz daha  büyük. Belki bir avakado meyvesi kadar. denebilir:))   2 elinin de 5 parmağı ve parmak boğumları sayıldı. Herşey  gayet normal.  Organlarının çoğu oluşmuş durumda. Kalbinin iki kulakçık ve iki karıncığını gördük. Kalbinin atışını defalarca izledik. Sen tam anlamıyla bir mucizesin. Şuan sende o kadar hızlı bir değişim ve hareket oluyorki, mesela kalbin günde 25 lt ye yakın kan pompalıyor. Tabiki bu miktar giittikçe artacak…

 

Bendeki değişikliklelere gelince henüz senin hareketlerini hareket denecek boyutta hissetmiyorum. Ama bir gaz kabarcığı gibi, küçük seğirmeler başladı. Yakında küçük tekmelerini hissedeceğiz. Bakalım ablan Eda nasıl bir tepki verecek o zaman… Ama en büyük değişimde tabiki son 3 haftadır yakınmalarımın çoğunun kaybolmasıve ve normal aktivitlerime kaldığım yerden devam edebilmem. Doktor kontrolünden sonraki tek kötü haber ise benim bu ay biraz fazla kilo almış olmam. Tam 69 kilo çıktım. Cumartesi  ve Pazar günü parkın etrafında 5 tur yürüyerek, yürüme aktivitelerime de başlamış oldum.   Eee artık karnım yeterince büyümüştür diyerekde 5 haftadır ertelediğim şu kot eteği de babana aldırttım. O gün tüm gün alışveriş yaptım. Eda ile kendime aynı renk pembe birer çorap da aldım. Cuma akşamı ikimizde takım takım giydik. Herkes çok beğendi:))

 

Bu arada Eda ya yeni bir bisiklet aldık. Çok mutlu. Siyah sarı bir bisiklet. Pazar günü neredeyse tüm gün bisiklet bindi ablam… Son zamanlarda seninle ilgili heyecanı biraz daha artmaya başladı. Bu sabah bana anne sence biz  günde kaç öğün yemek yiyiyoruz diye sordu. Ben de üç deyince hayır ailecek toplam diyorum dedi. Ben de 9 dedim. Hayır anne bilemedin.  Ada yı saymadın. Sen artık Ada nın da senin yediklerinden beslendiğini söylemiştin dedi:))

11 Nisan 2011-Pazartesi

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: