Eda’nın 6. Dişi ve Diş Sertifikası

Eda dün okuldan geldikten bir süre sonra, anne sana bir süprizim var dedi. Ve hemen gidip çantasını getirdi.Eda nın 6. dişi çıkmıştı. Onu bir peçeteye sımsıkı sarmış. Yatarken yastığımın altına koyacağım dedi.Yatma saati geldiğinde de büyük bir özenle onu yastığının altına koydu. Sonra bana anne sence diş perisi bana ne getirecek diye sordu. Annecim, bir dilek tut bakalım dilediğin mi gelecek dedim. Sonra bana dileğimi sen de öğrenmek istermisin diye sordu. Yok bana da sürprüz olsun dedim. Eda ” ama anne diş perisi sensin, bilmezsen nasıl istediğim hediyeyi getireceksin” dedi. Ben de benim nerem diş perisine benziyor diye geçiştirdim.

Neyse gece birşeyler koymayı planlıyordum ama hamile  yarım aklıyla unuttum. Allahtan sabaha karşı bizim yanımıza geldi. Sabah şaşkınlık verici bir şekilde ilk seslenişimde gözlerini açtı ve ilk cümlesi – anne sence dişperisi yastığımın altına ne koydu?- oldu.  Ben eyvah dedim yandık. Dur ben bir bakıp geleyim dedi. Yok yok önce giyin dedim. Ben de o sırada ocaktaki  yumurtana bakayım bahanesi ile yanından çıktım acele ile orada hemen 5 tl buldum . 2 tane de yeni aldığım ve henüz vermediğim tokayı yastığının altına iliştirdim aceleyle.

Ay salise farkı ile odasından çıkmam ile onun gelmesi bir oldu. Hemen baktı ve şok. 5 TL koymuş:(( Tokalar iğrençmiş. Keşke tokalarında parasını koysaymış. ” Zaten 10000 tane tokam var.  Off işte off bu dişim bana şansızlık getirdi. Off zaten çürüktü de kesin ondan şansızlık getirdi “diye hüngür hüngür ağladı. Tam gülermisin ağlarmısın  halleriydi bu sabah bizim ev.

Akşam eve gelir gelmez ona hazırladığım Diş Perisi Sertifikasını, uçan balonları, ve küçük bir pastayı odasına bıraktım. İçeriye odasına girince dumur oldu. Kafası çok gitti geldi. Diş Perisi var mı yok mu diye. Ama sonra ona ben bir sürpriz yaptığımı söyledim..  Sertifikanın detaylarını gelince, üzerine 3 tane diş yapıştırdım. “İlk dişimiz 27 Ocak 2009” da düşmüştü. Bu notu yazarak bu dişi sertifikaya ekledim. 2. Olarak da en çürük  dişimizi seçtim ve onuda yapıştırdım. Altına da Eda nın “en çürük dişi Eda bu dişe baktıkça dişlerini ne kadar iyi bakması gerektiğini hatırlayacak” yazdım.   Son olarak da 6 dişimizi yapıştırdım. Altına” Eda nın 6. dişi  6. yaşında çıktığı için ona uğur getireceğini ve Eda bu dişe baktıkça ne kadar şanslı bir çocuk olduğunu hatırlayacak” diye yazdım.  Seremoninin bir parçası olarak eski dişleri 2 balonla temsil edip pencereden onları uğurladık ki yenileri bir an önce gelsin:) NİSAN2011

NİSAN20111Kolajlar14

Kolajlar15

 

 
Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

One thought on “Eda’nın 6. Dişi ve Diş Sertifikası

  1. […] vardı ki! ve hatırlıyor olmasına da şaşırdım. 3 yıl önceki  şu yazımda yer verdiğim Diş Perisi Kutlamamızdan bahsediyordu. Neyse biz bugün Alsancak a giderken listeyi yanımıza almadık ama listedeki bazı […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: