Kahvaltı Sohbeti…

1 saat önce Eda yı okula uğurladım. Onunla akşam bir kitap çalışmasını başladık. Bu aralar kitap yazmaya meraklı. Akşam kapak ve ilk sayfasını hazırladı. Çok keyif aldı. Kitabının adını “Minik Deniz Yıldızı” koydu. Kitabının arasına bir ayraç yapmak da istiyor. Sürekli kitapla ilgili konuşmak istiyor. Bir öncesinde Dinazor ile ilgili acele bir kitap yazmıştı. Babası kitabın anlatımındaki tutarsızlıkla ilgili bir iki geribilgi verince Eda çok bozuldu.Şimdi bu kitabında hata yapmak istemiyorsmiley

Akşam ilk sayfayı resimlerken benden yardım istedi. Ben de o zaman onun eseri olmayacağını söyledim. Çok mantıklı geldi. Kolu yorulmasına rağmen devam ett. Eğer istediği kadar iyi olursa Pazartesi günü okuldaki göster/anlat saatine bu kitabı götürmek istiyor….

  

Neyse dün akşamımız bu kitapla geçince Eda sabah yine aynı düşüncelerle kalkmış olmalı ki bana şunu sordu. Anne sana Orff öğretmenim ne diyordu? Eda nın ritim kulağı iyi mi diyordu?  Evet annecim. Peki Piano öğretmenim ne diyor. Eda çalışırsa ve istersen çok iyi piano çalabilir diyor. Anne ama ben hala büyüyünce bir Ressam mı yoksa bir Pianist mi olacağıma karar vermedim. Annecim istersen hem resim yaparsın hem de piano çalarsam. Hatta başka bir meslek sahibi de olup yine bunları yapabilirsin. Ama babam gibi hem mühendis olup, o fabrikada çalışıp, hem senin işini yapamam değil mi? Meslek olarak mühendislik seçebilirsin ama çalıştığım fabrika 1 tane olmalı. Ama bunların yanında hem başka bir meslek sahibi olu, resim yapmaya ve piano çalmaya da devam edebilirsin. Hem belki de “Pet shop” cı olurum. Bir sürü hayvanım olur. ya da Veteriner. Bilmem ki belki de ” Toysshop” cı olurum:))

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: