montessori çarpım tablomuz…

Nihayet Montessori Çarpım Tablomuzu kullanmaya başladık. Geçen seferkileri çalışmalarımı fotograflamamıştım. Bu sefer birkaç fotoda ekliyorum. Biraz önce babamızı İstanbul yolsucu olarak evden uğurladık. Eda nın uykusundan önce beraber geçirebileceğimiz 50 dak. Mız vardı. Ona çarpım tablosunu teklif ettim. Ama ben babasına uğurlarken o açık olduğunu gördüğü bilgisayarın başına çoktan oturmuştu bile. Aslında Eda nın bilgisayar başında zaman geçirmesine tamamen karşı olsamda evdeki rutinimizde bunun ayda 2 kezi geçmediği düşünülürse ona bugün için müdahe etmemeye karar verdim. Eda cım istersen işim bitince çarpım tablosunu oynayabiliriz dedim. Aslında bunun bir oyun olmadığını çok iyi biliyorum ama “oyun” sözcüğü Eda yı daha fazla cezp ettirdiği için böyle isimlendiriyorum.

Eda tam 30 dakika boyunca bilgisayarın başında idi. Yine kendi başına photoshop a benzer photoimpact  programını açmış. Birkaç kez beni bu programı kullanırken izlemişti. Bazen de neyi nasıl yaptığımla ilgili sorular sormuştu. Şimdi fırsat bulup da bilgisayarın başına geçtiği zamanlar  hep bu programla bir şeyler yapmaya çalışıyor. Aslında bilgisayarda oyun oynamak yerine bir şeyler üretmeye çalışması hoşuma gidiyor. İşte bu akşamki çalışması;

Bu aslında hiç de görüldüğü kadar kolay değil onun için. Programın birçok özeliğini kullanması gerekiyor. Mesela Minnie kafası tamamen kendi tasarımı 2 küçük , bir büyük yuvarlak ile oluşturulan  ve siyaha boyanan kafa, 2 üçgen ve bir yuvarlak ile oluşturulup pembeye boyanan kurdele. Hepsi onun tasarımı. Beni doğum günü için Minnie Mouse tasarımı hazırlarken izlemişti. Bugün se kendi yorumunu katarak kendisi yapmış:

 30 dakika sonra artık çarpım tablosu oynayabileceğimizi söyledi. Aslında sadece 20 dakikamzı kalmıştı ama olsun oynamak istiyorum dedi ve tablomuzun başına oturduk. Montessori Çarpım Tablosunun sunumu gereği kolaydan zora doğru bir sıra içinde ilerlememiz gerekirken Eda maelesef bu sırayı izlemek istemiyor ve hangi sayıyı çalışacağını rastgele belirliyor. Ben de çok fazla müdahale etmiyorum. Çünkü önemli olan methodu sevmesi benim için. Bugün 8 i çalışmaya karar verdi mesela.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: