Kızkıza Bir Akşam…

Babamız henüz gelmedi. Ve bu akşamı kızlarla başbaşa geçirdik. Hem de dolu dolu. Eda ile ne yapacağımızı bir süre düşündükten sonra. Eda nın Ada ve bana bir kukla gösterisi hazırlamasına karar verdik. Ama bu gerçek bir gösteri gibi olmalıydı. Bu yüzden Eda hemen hazırlıklara başlandı. Önce gösteri isimlerini ve saatlerini yazdı. Ada ve ben bu gösteri listesinden “Çilek Kız ve maceralerını” izlemeye karar verdik. Gösteri sırasında mısır+ice-tea paketi satılacaktı. Bu yüzden Eda gösteriye hazırlanırken ben mutfakta mısır patlattım:) Eda çilek kız bebeklerinin hepsinin saçlarını tarıyarak hepsini gösteriye hazırladı. Ve perde açıldı. Baştan dikkatle izlemeye başlayan ADA gösterinin sonlarına doğru olaydan koptu:)  Ama başlardaki performansı görülmeye değerdi:)

Bu arada Eda biletleri bize 2 TL ye sattı. Mısır+Ice Tea de ise 1 alana 1 bedava kampanyası vardı.

Gösteri sonunda Eda nın uyku saatine hala 1 saat olduğundan biraz ansiklopedi okumaya karar verdik. Eda konuyu benim seçmemi istedi. Mevsimler, Aylar ile ilgili bir konu seçtik. Ve 1 yılda kaç mevsim olduğunu ve hangi ayların hangi mevsime ait olduğunu hem okuduk hem tartışdık. Bu sırada Ada nın halleri görülmeye değerdi. Yerde kucağımda otururken sürekli kendini poposuyla yere itmeye çalıştı. Amacı yerdeki ansiklopedinin sayfalarına dokunmaktı.  Ansiklopediye pat pat vururken o kadar mutlu oluyordu ki. Ben her seferinde yeniden kuçağıma oturtup ansiklopedi yi yırtmasını engellemeye çalıştım. Ama o aynı hareketi söylene söylene sürekli tekrarladı. En sonun da ansiklopedinin bir sayfasını tutup asılınca ucundan çok az yırtıldı. Tabii Eda refleks ile Ada ya bağırdı. Ada şaşkın şaşkın sıçradı. Böylece Ada ile Eda arasında ilk defter-kitap kavgaları başlamış oldu:) Eda sonra Ada yı oyalamak için eline bir kağıt verdi. Ada onu 2 dakika içinde parçalamayı başardı:) Ve uyku saatine kadar bu döngü sürdü:)

Sonra sıra ile Eda ve Ada 5 dakika arayla yattılar. VE annede bu satırları yazıyor.Foto mu ? Tiyatromuz sırasında çekilen fotolarımız aşağıda:)

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

One thought on “Kızkıza Bir Akşam…

  1. […] beri tiyatroyu çok seven Eda, Ada nın bebekliğinden beri ona küçük kukla tiyatro şovları yapıyor.  Bugün akşam üzeri ben mutfaktan yemek yaparken  Eda cım kardeşinle […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: