Eda ve Sanat

Benim etkinlik tutkunu kızım!!!

“Anne müsaitmisin?”

“Neden sordun Eda cım?”

“Müsaitsen seninle etkinlik yapalım diyecektim”

Bu soruyu bana kimbilir kaç kez sordun güzel kızım. Ben de sana kiminde evet müsaitim kimin de şimdi olmaz dedim.:) Ne kadarda seviyorsun birşeyler yaratmayı. Bu mutlaka sizin neslin özelliği ama senin bu konuda bir yeteneğin olduğunu kesinlikle düşünüyorum.  Herhangi bir günde iki dakikada odana girip hemen birşeyler hazırlayabiliyorsun:

Anneannene ve Ayla Teyze ne gül yapraklarından hazırladığın parfümler. (Ayla Teyzen doğum gününde böyle bir hediye aldığında çok sevinmişti), özel kartlar, benim aklıma bile gelmeyecek farklı tasarımlar… Yaratıcı Eda cım benim. Geçen yıl Çakabey Kolejine yeni başladığın günlerde, Elmas öğretmenin, “Eda da geridönüşüm bilinci arkadaşlarına göre çok çok fazla” Mesela arkadaşlarının dağıttığı şekeri yerken kağıdını eline alıp bu kağıttan birşey yapabiliriz diye fikir üretmeye başlıyor demişti”

Evde kocaman bir geri dönüşüm kolimiz var. Neredeyse hiç bir şeyi atmıyoruz. Sen arada bir, o kutuyu kurcalayıp, bir şeyler yapıyorsun.

Bu arada kaç zamandır, blogumuza yazayım dediğim geçen yılın sonunda bir pazar günü ben ve baban uyuyakalmışken kendi başına hiç yardımsız yaptığın kız giydirmece oyunun geldi aklıma. (Foto aşağıda) Yine sıkıldığın bir anda tamamen kendinin yarattığı bir tasarımdı bu:))

Resim yapmaya gelince, eskisi kadar çok resim yapmıyor olsanda istediğin zaman çok güzel resim yapıyorsun. Sakladığımız resimlerle tam 2 sunum dosyası hazırladım sana:) Çok güzel resimler var içinde. hepsi bir sürü anı dolu resimler:)

Vee seramiğe gelince. En sevdiklerinden. Bu yıla kadar seninle evde de seramik yapmaya çalışıyorduk. fakat fırınlayamadığımız için uzun ömürlü olmuyordu . Bu yıl ise okulda her hafta seramik dersiniz var. Yaptıklarınızı da  belirli sürelerle eve getiriyorsunuz. Çok güzel tasarımlar olmuş. Elllerine sağlık kuzucum. Hayatında sanatın hep olmasını diliyorum.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: