Ada Tutunarak ayaga kalkıyor…

Adacık epey bir zamandır, poposunu havaya kaldırarak emekliyordu. Sürekli bir kalkma çabasında idi. Ve sonunda Perşembe(14 Haziran 2012) günü tamamen kendi başına ayağa kalkmaya başladı. Ada nın aslında hergünü bir sürü yeniliklerle dolu. keşke her birini yazmak mümkün olsa. 

Bugünlerde  neler yapıyoruz peki, özet geçersek;

Bir hafta öncesine kadar emeklerken salondan dışarısına pek fazla çıkmıyordu. 1 haftadır Ada gel hadi diye seslendiğimizde hole, mutfağa, banyoya, ablasının odasına emeklemeye başladı. Hele bir hedefe kilitlendiyse bir emeklemesi varki tam ısırmalık. Hızlı hızlı koşarcasına bir gidiyor ki tutabilene pes.

“Hayır” ın ne demek olduğunu da anlamaya başladık bu aralar. Ama işimize gelince duyuyoruz. İşimize gelmeyince o da ne:) Mesela ablasını okulda yaptığı seramik çalışmaları. Ada nın bu aralar gözdeleri! Salonun bir ucunda duruyor olmalarına rağmen, salonu boş buulduğu an pıırr diye seramiklerin başında:) Seramikler Ada’ya “Hayır”  . Eğer fark edip zamanında müdahale ettiysek ve ADa Hayır dediysek, Emeklerken hoop duruyor ve orada oturup yüzümüze bakmaya başlıyor. Yüzünde de ne yapsam şaşkınlığı ile.

Bir de bir iki gündür. Elleriyle  gel gel yaparak, genzinden “geh, geh” demeye başladı. Çok tatlı “gel gel ” diyor.

Alkışımızı zaten başka yazılarda yazmışımdır heralde:) 10 gündür falan anneannesinin çabaları sonucu alkışlamak en sevdiğimiz eylem:) Öyle tatlı alkış yapıyor ki:)

Bu aralar şeftali yemeyi çok seviyoruz. Yazın ve sıcakların gelişi ile çorbalar, yemekler “OUT”  meyveler ve özellikle “Kiwi” ve “Şeftali”   “IN”.

Top oynamak en sevdiğimiz oyun. Top un arkasından emeklemek de en sevdiklerimiz arasında. Çeşit çeşit renk renk toplarımız var bu aralar.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: