Eda dan bir Soyağacı daha…

Eda’lar bu ay “Ben kimim” sorusuna tüm derslerde cevap arıyorlar. Bu yüzden geçen haftalarda İngilizce dersinde yaptığımız Soyağacı bu seferde Türkçe dersinde istendi. Eda standard bir soyagacını yakın bir zamanda yaptığı için 3 boyutlu birşey yapmak istedi.İkimizin beraber yaptığı kısa bir beyinfırtınası sonunda, bence çok kısa zamanda güzel bir çalışma oldu. Hoş her ne kadar Eda nın istediği kadar 3 boyutlu olmasada. O böyle söyledi:)
Gövde için Pringles kutusunu kullandık. Akrilik boyalar ile Eda bunun bir güzel kahverengi ye boyadı. Hem naıl güzel. Hatın altına resim için kullandığımız örtüyü değil de kesme yapıştırma için kullandığımız çalışma örtüsünü serince sadece gövde boyanmamış yerler , bütün parkeler batmışç Örtü bütün döküntüyü hoopp altına geçirmiş. Bu arad kapı kolları, elektirik prizleri her yer boya içinde. Allah baa çocuklarım olduktan sonra bir genişlik verdi ya hadi hayırlısı. Siliyorum geçiyorum. Ya da sağolsun ferah Ablamız siliyor. O da alıştı artık bizim “Messy” aktivitelerimize:) Ha bir de Eda boyalarına bakıp da kahverengi olmadığını farkedince kırmızı ve siyahı karıştırarak bu rengi elde etti. İlk denemeleri hatunun istediği tonda olmayınca epey bir karışım yaptı istediği kahveyi bulmak için…
Ve gelelim, Ağacın üzt kısmına aslında kafamızdan ilk önce tellerle dallarını yapıp, bunları kraft kağıdına sarıp fotoları iplerle ağaçtan sarkıpmak geçti. Hatta Eda böyle olması için epey üstledi ama evde tel olmadığından ve böyle olursa bana çok iş düşeceğinden ve sadece o gecemiz olduğundan onu daha basit bir yönteme ikna ettim. Ve geri dönüşüm malzemelerimizden Pizza kutusu işte tamda bundan bir ağacın üst kısmın olurdu. Eda bunuda yeşile boyadı. Biz pizza kutusunu tesadüfen seçtik ama iyiki bunu seçmişiz. Eda sulu sulu bol bol boyayınca ve kurusun diye balkona koyunca kuruduktan sonra hafif içe büküldü. Ve bu da özel bir efekt verilmiş gibi göründü. Bu arada Eda bunları yaparken ben hemen bilgisayardan aile fotolarını toplayıp babamıza çıktı için mail attım. (Aslında bundan birkaç çıktı alıp eve koymalı. Anlaşılan her yıl yapılacak bu soyagacı..) Çıktı da yetişti zamanında. Ve işte Eda nın projesinin son hali. Hiç de fena değil bence. Hoş kızım sabah okula götürmeden önce hala hayalindeki gibi olmadıını söylüyordu ama. O iplerden sarkıtmaya takıldı çünkü. O da inşallah bir sonraki soyagacımıza… Kimbilir?
Kolajlar17

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: