İki Küçük Arkadaş:EdAtA

001 collage (1)24 Aralık 2012 Yoldayız. Uludağ dan tatilden dönüyoruz. Çocuklar arabada uyudular. Hava karardı hafif yağmur çiseliyor. Eda nın başı dizimde, kucağımda sızdı yavrum. Yola çıkıncaya kadar kaydı bugün. Ne kadar da yakışıyor kuzuma kaymak. Ne iyi etti de Tülin Teyzesi Uludag a kısa bir tatil fikrini attı ortaya. Kısa ama bir o kadar da keyifli 3 gün oldu. Ne kadar da huzurlu dönüyurum tatilden şimdi. Tadı damağımda kalarak:). Oysa ben kayağı ayağıma bile takamadım bu sefer. Ada ile bir iki karda oynamamızdan ibaretti bu tatil benim için. Ama içimde bir huzur! Kucağımda tatlı bir tatil yorgunluğu ile yatan Eda yı düşünüyorum. Ne kadar da büyümüş benim küçük kızım. Sonra Ata yı düşünüyorum. Nasıl da bal şekerlerdi bu tatilde. Birbirinlerine karşı son derece anlayışlı. Bir kere bile bize şikayete gelmeden, onlarda her anlarından keyif alarak 3 gün geçirdiler. İŞte tam da ben bundan huzurluyum aslında.
Çocuklarının mutlu olmasından daha huzur verici ne olabilir ki bir anne için.

Ata ile Eda nın beraber karda kayışları, ne güzel kayıyorlar derken Eda nın pisten çıkınca Ata nın da onu takip edip, yumuşak karda düşüşü, bizim paniklememiz ama Ata nın kendi başına kalkıp kaymaya devam etmesi… Kardam Adam Kafede Ata ile Eda nın dinlenirken Nintendo oyunları, birbirlerine çizdikleri komik suratlarla eğlenirken çıkan kahkaha sesleri. Yemeklerini yerken ödünç alınan patateslerin sayılması, Kids Club da kum boyama yaparlarken bir ara kaybolan Ata yı Eda nın aramasını Kulup görevlisinin bana anlartırken arkadaşına ne kadar düşkün diye yorum yapması. Ata ile Eda nın, Tülin e Ada ya köfte yedirirken yardım etmeleri.

Bir sürü tatlı tatlı anlar arka arkaya geçiyor gözümün önünden. Ne olmuş bizim çocuklara ne zaman büyümüşler. Daha geçen yıl okuldan her alışımda, beni deli eden bu iki küçük canavar birbirleri ile 2 dakika bile uğraşmadan duramayan bu iki çocukluk arkadaşı bu gezide beni hayrete düşürecek kadar hoş zaman geçiriyorlar şimdi. Sonra büyüdüklerini ve hala arkadaş olduklarını hayal ediyorum. Ne hoş olur diye geçiyor gönlümden… hiç kopmayan çocukluk arkadaşları bir sürü çocukluk anısını paylaşmış iki arkadaş.

Kidstop günleri geliyor aklıma, Eda ile Ata nı beraber Üsküdar a gider iken dansları , ya da büyüklerin yerine geçiyoruz daki halleri. EDa nın şirinler partisinde Ata yı Şİrin Baba yapmaya karar vermesi ama bunu uzun bir zaman pazarlık unsuru haline getirerek kurdukları kısa süreli ittifak. Ve o günlerde yaptıkları Şirinler koleksiyonu. Eve gidince ikisinin de küçüklük fotograflarına bakmak geçiyor içimden. Dünün minikleri bugün kocamanlar şimdi. Küçükken birbirlerine pek de sabır ve anlayış gösteremeyen bu iki çocukluk arkadaşı 1 yıl sonra bile o kadar büyüyüp o kadar olgunlaşmışlar ki. Gurur duyuyorum ikisi ile de. Arkadaşlıklarının çok güzel dostluklara dönmesini diliyorum bu iki küçük insana. Ve tabiki de dönüşte bu yazıyı yazmaya karar veriyorum on an. hep sevgiyle ve arkadaşca kalın sevgili EDa ve ATA sizi çok seviyorum:)

001 collage (1) 001 collage (1)001 collage (1)

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: