Tütü Tütü Minikler

Bu yaz Ada nın dogum gününde günlerce uğraşıp, söküp yeniden yapıp sonunda tütü yapmayı öğrendim. Hem Eda ya hem Ada ya tütüler hazırlamıştım. Bu tütüleri kabarık olsun diye 3 kat yapmıştım. Şimdi ise Ada ya yeni yıl çin hem yeni yıl tütüsü hem de , t-shirt ü hazırladım:)

İnce lastik ile elimde dikerek büzdüğüm tülleri (tüllerin genişliği yaklaşık 3 cm kadardı), bir çam ağacı şeklini verecek şekilde Hhzır aldığım beyaz bir body nin üzerine monte ettim. Sonra da kollar ve ayaklar çinde bileklik şeklinde tülleri yine ince lastik ile dikerek büzdüm. Kollar 2 kat yeşil 1 kat kırmızı tül ile hazırlandı. Çok şık bir o kadar da basit olan bir kıyafet oldu. Tütüyü altonda çıkarığ asadece body ve çorapla bile çok cici durud ADa da.

Tütü nün yapılışına gelince , orta kalınlıkta bir lastiği, Ada nın beli ölçüsünde kesip diktim. Sonra 15 cm eninde kestiğim tülleri( boyu Ada nın boyuna göre ayarladım) 2 ye katlayıp, bu lastiğin üzerine düğüm atarak monte ettim. Yaz ayında yaptığım tütüden farklı olarak bu sefer tek kat tül kullandım . Bunun yerine ise eteklerine renkli minik kare tüller keserek onları bağladım böylece peti-tütü tadında birşey oldu. Ben yaparken çok eğlendim. Ama sonunucu Ada nın üzerinde görünce daha da keyiflendim. Hep zevkli hem de çok kolay.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: