Uzun bir aradan sonra İŞte Buradayım…

Bu blog işi ne de çok disiplin isteyen bir iş. Bir kez ara vermeye gör ipin ucu kopup gidiyor.Yeni Yıl telaşı, Ada nın hastalığı derken 1 ay geçmiş bile. Ben genelde burada hastalıklardan bahsetmek istemiyorum. Çünkü  Allah yeter ki geçen hastalık versin ama Ada cık kışın 2. ağır gribini geçirdi. İlkini antibiyotiksiz atlatmıştık ama bu sefer 7 iğne olunca kendimize geldik. Kuzu 1 hafta neredeyse hiç birşey yemedi ama neyse ki şimdi iyiyiz. Dün son kontrolümüz vardı. Ada yı hazırlarken Reha Amca na gidiyoruz dedim. Hemen parmağını kalçasını koyup “Cısss” dedi. Kıyamam iğneler ile kaldı dr si aklında. Ama sonra da dilini dışarıya çıkar yalama hareketi yaptı “cete” gibi birşet söyledi. “şeker” demek istiyor. Reha amcası her iğneden sonra topitop verdiği için hayatının ilk topitopunu bu sayede yediği için onu da unutmamış kuzu.

Bu aralar konuşma konusunda koptu gidiyor Ada cık. Neredeyse herşeyi söyleyebiliyor ama canı istersen konuşuyor. Canı istemezse ” ıhh ıhh “diye isteklerini anlatmaya devam.

El parmaklarının birinde tırnağının yanından et kalkmış . Belli ki canı çok yandı. Onu herkese gösterdi. Parmağını uzatıp “Ayyy Ayyy” diyor. Bu ara üzülme ya da acıma hislerini “Ayyy Ayyy” diyerek anlatıyor.

Babamıza da normalde “baba”cdiye sesleniyor. Ama bir kaç kez seslendikten sonra “baba, baba, babi” , “babi” demeye başlıyor. Kuzu şimdiden babasını “babi” diye isim takdı. Bu “babi” nereden çıktı bizde bilmiyoruz:)

Son 1-2 haftadır en çok kullandığımız kelime “Düşşü” yere düşen, dökülen herşeye “Düşşü” diyor. Bunu vurgulu bir şekilde o kadar tatlı söylüyor ki minnak kız.

Bir de kucağa gelecekse “bin” , sandalye ye çıkacaksa “bin” , senin bir yere oturmanı istiyorsa “bin , bin” diye tutturuyor.

Ablasına “Kardeşim, kardeşim” diye diye dolaşıyor  evde.

Kuzuma, hastalığından dolayı nebül yapmak zorunda kaldık. nebül bir an önce bitsin diye sürekli “bippi” bippi” diye söylenip durdu yaparken 10 gün boyunca:(

Bu ara 4 kartlı , söylenen hayvan ya da eşyayı kutuya atma, halka geçirme, parmak kuklaları, her zaman olduğu gibi toplar en favori oyunlarımız.

Bir de  en sevdikleri listesinin  başında hep müzik geliyor. Artık biz aynı çocuk şarkılarını dinlemekten sürmenaj olmak üzere iken Ada bıkmadan usanmadan mutlu mesut dans ediyor. “Geh geh” diye elinden tutup seni de kaldırıyor yanına:) Şimdi dönmelere taktı. Hatta bugün dönerken az daha kafayı patlatıyordu minak hanım.

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: