Yeni Kitaplığımız…

IMG_7155 (1024x683)Uzun zamandır, evin ücra bir köşesinde olan kitaplığın bir kısmını, kızların sürekli görecekleri hatta evdeki kütüphanede onların da bir bölüm rafları olabileceği bir hale getirmek istiyordum. Neresi olabilir diye bir süre düşündükten sora evimizin en işlek yeri olan “Giriş” imize küçük bir kütüphane yaptırdım.  Burada hem Eda ya hem Ada ya da birer raf ayırdım. Burası kızların kendilerine ait kütüphanelerinden bağımsız onlar için ayrı bir kitap köşesi. Amaç tabiki okumayı her zaman daha çekici hale getirmek:)

Yeni kütüphanemizin yerleşimini yaparken, Eda nın artık okul kütüphanesinden düzenli kitap aldığını da düşünerek, kütüphaneden ya da arkadaşından ödünç alınan kitaplar için de bir seper koydum. Eda “İngilizce” öğrendiği için onu teşvik amacıyla bu sepeti ingilizce isimlendirdim. Eda daha sonra kardeşinin kitap sepetini ve de Sanat tepsisini de İngilizce isimlendirmek istedi ve bu isimlikleri o yazdı. Montessori nin de önerdiği üzere yakında bu etiketlere  isim ile ilgili resim de ekleyeceğim. Şimdilik Eda isimlilikleri büyük bir hevesle yazdığı için acele etmiyorum.

Ada nın rafına 1 kitap sepetinin yanına bir de Sanat tepsisi oluşturdum. Tepsinin içinde birkaç boş kağıt ve 3  adet Ada ya özel aldığım suyla hemen çıkabilen bebekler için tasarlanmış. Carioca marka boya kalemi var. Böylece Ada ne zaman boya yapmak isterse oradan kendi alabilecek. Aslında burada birde küçük bir el hamuru kutumuz var. Ada daha şimdiden hamurla oynamayı çok seviyor . Hamuru buzdolabına koyduğum için resimde yok. Ben yeni kütüphanemizi çok sevdim . Küçük ama işlevsel oldu.

IMG_7149 (1024x683) IMG_7148 (1024x683)

IMG_7145 (1024x683) IMG_7158 (1024x683)

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

2 thoughts on “Yeni Kitaplığımız…

  1. Senem 23 Ocak 2013, 00:54 Reply

    çok güzel olmuş Ayşen’cim her zamanki gibi her detayı düşünmüşsün kitaplıgın girişte olması çok mantıklı gozu takılır gecerken herkesin akıllıca:)

    • edaada 23 Ocak 2013, 11:42 Reply

      evet canım ben de çok severek hazırladım. İyi oldu ortalıkta olması

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: