Matematik Çubukları ile Oynuyoruz…

Bu sabah Ada kahvaltı sonrası 1.5 saat parka gitti. Geldiğinde Ferah Ablası ona öğle yemeğini hazırlarken, 1-2 oyun oynadık. Önce renkli düğmelerimizle eşleştirme yapmasını istedim. Fakat Ada ne istediğimi pek anlamadı ve düğmeleri rengine bakmaksızın kaptan alıp, diğer kaba doldurdu. Bu aktivitemiz bu durumda Ada nın pek ilgilenmemesi üzerine bir süreliğine ertelendi.

Sonra, geri dönüşüm kutumuzdan bir parça strafor buldum. Bir kaba da sayı çubuklarını doldurdum. Ada ya sadece bir tane örnek göstererek sayı çubuklarını straforun üzerine  takmasını söyledim. Ada bu etkinlikle beklediğimden çok fazla ilgillendi ve bütün sayı çubukları bitinceye kadar hepsini straforun üzerine taktı. Hatta yere düşen çubukları bile aldı. Çubukların hepsi bitince de beraberce tek tek çıkarıp yeniden kaba doldurduk. Gerçi bu kısımda Ada biraz sıkıllıp bir süre sonra tek değil hepsini tutup çekmeye başladı. Bu da aktivitenin bittiğine işaretti.

Bu etkinlik Ada nın parmak kaslarını kullanmasınave el-göz koordinasyonunu sağlamasına olanak tanıyan çok basit ama Ada için de bir o kadar eğlenceli bir çalışma oldu.

Daha sonra Ada ile biraz kitap okuduk. Ama o bana sürekli kitap daki hayvanları gösterince, çiftlik hayvanları ile oynamaya karar verdim. Yere bir  örtü serip çiftlik hayvanlarına ot yedirdik. Fakat Ada bu oyuna çok ama çok kısa katıldı ve kuzuları besledikten sonra diğer hayvanlara geçmeden sıkıldı. Tam da bu sırada kapı çaldı. Ve ablamızla babamız eve gelince bugün kü etkinlik saatimizi de tamamlamış olduk:)

PARKIMIZA BAHAR GELDİ (1) IMG_9108 IMG_9109 IMG_9146 IMG_9145

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: