Parkımıza Bahar Geldi!

Bu  başlığı aslında geçtiğimiz hafta cumartesi günü  parkta geçirdiğimiz güneşli bir günden sonra yazmıştım. Fakat yazıyı tamamlamak bir türlü nasip olmayınca bugünkü park saatimizle beraber yazmaya karar verdim..

2 haftadır Ada  zamanının çoğunu parkta geçirmeye başladı. Benim işte olduğum günler kahvalltıdan sonra  Ferah Ablası ile parka çıkıyorlar. Aslında yağmur yağmadığı ve çok çok rüzgarlı olmadığı sürece Ada kış aylarında da çoğu zaman parka çıktı. Ama süresi tabiki şimdiki kadar uzun değildi. Şİmdi En az 1-2 saat parkta kalır olduk.

Geçen haftadan beri parkımıza  bahar geldi. Heryer yemyeşil ve cıvıl cıvıl, kuşlar, kediler, köpekler, bir sürü çocuklar… Eda ve Ada nın keyifli zaman geçirmesi için herşey tamam . Hatta  park cafe mizin karşısına Eda nın geçen seneden müdavimi olduğu zıp zıplarda kuruldu.

& Nisan Cumartesi günü Eda nın paskalya tatili sonrası OSP programı olmadığı için iki kardeş evdelerdi. Kahvaltıdan sonra parka çıktık. Önce biraz salıncak , kaykay … diyerek oyuncakların orada zaman geçirdik. Sonra Eda ile ADa beraber kum oynadılar. Park keyiflerine ağaçlara tırmanmaca ile devam ettiler. Ve sonra da iki kardeş zıp zıp larda keyifle zıpladılar. Mis gibi bahar kokan parkımızın tadını çıkardılar.

Bugünse, sabahtan  Eda OSP de olduğu için ADa parka Ferah ablası ile yalnız çıktı. Öğleden sonra babamızı Adana ya yolcu ettik. Sonra Ada öğle uykusundan uyandı. Baktım Ada ara öğününü yemekte nazlanıyor. Haydi o zaman parkta piknik yapalım dedim. Eda  her zamanki gibi çok sevindi. Eda ya bir örtü, bir iki yiyecek yeterli. Hemen piknik havasına girer ve defalarca yapmış olmamıza rağmen piknik yapmaya bayılır:)

Tabi Ada ile piknik öyle pek de uzun olamadı. Biraz oturup iki kardeş meyvelerini yedikten sonra biz yanımıza aldığımız topla oynamak istesek de Ada rotayı oyuncaklara çevirdiği için mecbur piknik eşyalarımızı toplayıp salıncak ve kaykay merasimi için Ada’ya uyduk.  Sonra Eda ve Ada yine kum oynadılar. Fakat biz bugün parka giderken kum oynamayı düşünmediğimiz için kova ve küreklerimizi almamıştık. Ada kumda oynayan çocukların küreklerini alıp, kum arabalarına kum doldurmalarına yardım etti:)  Çocuklardan en  küçük olanı baştan  oyunumuzu bozuyor diye rahatsız olsa da diğer büyük abi ve abla durumu idare edip Ada nın oynamasına izin verdiler. Hatta Eda nın yaşıtları olunca Eda da onlarla kum oynamaya başladı. Bugün kumdan ve oyuncak parkından değil de sadece piknik kısmından foto çekebildim. Makinamın lensi kilitlendiği için fazla fotograf çekemedim. Güzel bir haftasonunu yine parkımızda geçirmiş olduk.

Kolajlar8 Kolajlar9 Kolajlar10 Kolajlar11park

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: