Bugün Kızlarla neler yaptık…

Bu sabah kızlarla yalnızdık, Ferah Ablamız bugün tatile gitti.

Önce Ada uyandı, ona kahvaltısı yaptırdıktan sonra onunla biraz hamur oynadık. Neden mi çünkü Ada bugün gözünü açar açmaz “hamur oynicem” dedi. Bu arada Ada Çeşme ye geldiğimizden beri yani 1 aydır oyun halısını kullanmayı çok güzel öğrendi. İlk önce hemen getirip halısını seriyor . Sonra oynayacağı materyalleri. Halı rulosunu açıyor ama yeniden rulo yapabilmesi için sanırım bir etkinlik düzenlememiz gerekecek. Bugün ki hamur oyunumuz ise geçtiğimiz günlerde yine bir sabah aynı saatte Ada hamur oynamak isteyince elimizdekiler ile kendiliğinden çıkan bir oyun. Bu ara renkleri çalışmak istediğimizden fakat burada bir türlü sistemli gidemediğimizden ben yeri geldikçe renklerin isimlerini tekrarlıyorum Ada ya. Bugün kü oyunda onunla ilgili oldu. Elimizdeki bir hamur aparatı ile hamurları ortadan deldik o delikten çıkan parçayı top haline getirdik. Önce Ada nın yapmasını istedim. O nun yaptıklarını sonra ben biraz daha yyuvarladım:) ve  hamur halkasını ve topunu karşılıklı dizdik. Sonra da ben Ada cım mavi topu mavi halkının üzerine , sarı topu sarı halkanın üzerine diyerek yönergeler verdim. Yönerge ile birlikte hangi rengi söylüyorsam o rengi parmağımla gösterdim. Çünkü Ada henüz tam renkleri bilmediği için amacım sadece ilgisini çekip kulağını doldurmaktı. Sonra da yine aynı renk yönergeleri ile ve parmağımla rengi göstererek üzerine fasülye koymaca, kurdan batırmaca oynadık. Ada bunları pastaya benzetti. “İyi ki dogdun pasta” dedi durdu.

Sonra Eda uyandı. Eda ile ilgilenmeye başlamadan önce Ada ile hamurları topladık. Ada halısını kaldırdı ben de hamurları yerine koydum. Eda’nın kahvaltısını bahçeye hazırladım. Ada da zaman zaman istediği için ona da kahvaltısını yapmış olsa da  birşeyler koydum. Ada armutlarda keyif yapmayı çok seviyor yine keyif yaptı hatta abartıp küçük sandalyeye ayaklarını uzattı. Sonra çiçek sulama suluğunu buldu ve çiçek sulamak için doldurmamı istedi. Kısa bir sürede olsa çiçekleri suladı. O sırada Ada nın sitedeki yaşıt arkadaşları, Sezi, Deniz ve Damla geldiler. Ada çok mutlu oldu. Hepsi beraber bir süre bahçede oynadılar.

Sabah ki bu etkinlik zamanlarımızdan sonra günümüz, uyku, yemek, deniz ve akşam Ada ve Eda nın en sevdikleri Kırçiçeği nde pide yemekle devam etti. Ve sonra da Özsüt te tatlı klasiğimizle günümüzü sonlandırdık.

Kolajlar26

edada

edada

Kolajlar23 Kolajlar24 Kolajlar25 Kolajlar26

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: