Eda ve Sörf…

Eda 29 Temmuz da surfe başladı. Haftanın 3 günü 2 şer saat gidiyor. Eda yı servise verdiğimiz için 2 haftadır foto çekme fırsatım olmamıştı. Bugün Eda yı sörfe ben bıraktım ve hem bol bol foto ve videosunu çektim hem de izleme şansım oldu. Eda belli ki sörf yapmaktan çok hoşlanıyor.

Bu sabah Ada nın ” anne bişe göstecem” diye defalarca tekrarlayan cümleleri ve arkasından “Eda aba bişe göstecem” diye ablasını uyandırma çabaları ile saat 09:00 da Eda ve ben zorla gözümüzü açtık. Ben daha yatakda iken Eda ya “Eda bugün bir yerlere kahvaltıya gidelim mi? Canım hiç kahvaltı hazırlamak istemiyor” dedim. Eda daha uyku sersemliği içinde bana şu yanıtı verdi. “Anne sen sanıırm unuttun ama benim bugün Sörfüm var!” “iyi de anneciğim saat daha sabahın 09:00 u sörfün saat 14:00 de! dedim. “Hımm tamam o zaman gidelim” dedi:). Anlaşılan o ki Eda sörfle yatıyor, sörfle kalkıyor. Babasına bu konuda Eda yı etiketlediği için ne kadar kızsamda sanırım Eda gerçekten top sporlarının aksine denge sporlarında oldukça başarılı olacak. (Jimnastik, Kayak, sörf, bisiklet vs) Oysa babasının iddiasına göre ne kadar ders alırsa alsın toplu sporlar Eda ya göre değil. (şuan Tenis dersi alıyor!) Babasının “toplu sporlar Eda ya göre değil ” etiketlemesine illet olsamda Eda nın tenise giderken ki heyecanı ile Sörfe giderken ki heyecanı arasındaki farkı görmezlikten gelmekte dogru olmaz.

 

Bugün sörfte kızımı izlerken bir kez daha gurur duydum. O gayreti, o çabası gerçekten takdir edilecek cinstendi. Grubundaki kendinden 1 yaş büyük ve yaşıt 2 oğlan arkadaşı suyun içinde sörf  board ununüzerine  binmeye çalışırlarken o defalarca gidip geldi.

Küçük kızıma sörf yapmak öyle de yakışmış kı! İnşallah ileride de aynı heyecanla devam edeceği bir spor olur sörf Eda için. 004 page_3 (1) 006 page_5 (1) 010 page_9 (1) 003 page_2 (1) 002 page_1 (1) 001 front_cover (1)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: