Meyve Baskısı…

Bu aralar baskılardan gidiyoruz. Ama bu gerçekten zevkli bir çalışma oldu. Yaz başından beri Ada ile  yavaş yavaş renkleri çalışmaya başlamıştık. Ada  şimdilik kırmızı, mavi ve sarı yı tanıyor. Ama bazen hala  yanlış cevap da verebiliyor:) Maviyi pek çuvallama ihtimali yok çünkü ilk öğrendi isim rengi mavi. Bu yüzden ne renk sorusunu genel cevabı “mavi” oluyor:)

Bugün 17:00 işten sonra Eda yı alıp eve geldim. Eda haftasonu olduğı  için en büyük lüksü olarak hemen TV başına geçti. Ben allahtan yemeğim dünden hazır olduğu için Ada ile oyuna koyuldum. Önce biraz saklambaç oynadık (hala Ada yı en mutlu eden oyunlardan). Sonra  holde top kovalamaca gibi çok da bir anlamı olmayan aksiyonlu ” ay ben tuttum” hadi ADA topu sen yakala ”  vs şekline koşmacalı oyunlar oynadık. Ada kıkır kıkır gülmekten neredeyse katıldı oynarken. Sonra gecen hafta kurduğumuz Eda nın evinin içinde biraz bebekleri ile “miş” li oyunlardan oynadık. Şakadan bebeğini yedirdik. Şakadan onu uyuttuk vs.

Eda Tv saati bitince odasında Şirinler oyuncaklarının başına geçip oyun  oynamaya başladı. Ama tabii ADa onu rahat bırakmadı. Başladılar didişmeye! Ben de bu sırada yemekleri ısıtıp, masayı akşam yemeğine hazırlama çabasındayım. En sonunda Eda Ada yı kucakladığı gibi odasından  kapı dışarı etti. Ada ağlıyor. Oyy tam kriz halleri. Ada hadi gel  seninle boya yapalım dedim ve hoop aklıma bir süre önce  bir siteden gördüğüm meyve baskıları geldi. Hemen evde olanlarla yetinip, bir kabak, bir limon ve elma aldım. Ve bu meyvelerin renginde akrilik boyaları çıkardım. Önce sanat aktivitemizi küçük bir eşleştirme oyunu ile başlattım. Elmayı elime alıp Ada cım sence bu boyalardan hangisinin rengine benziyor? Kırmızıya mı, sarıya mı, yeşile mi? Ada bütün meyveleri ve renkleri doğru bir şekilde eşleştirdi. Her eşleştirdiği renkle meyveyi boyayıp (fırça ya da sünger ile. ben ikisini de koydum Ada da ikisini de kullandı) kağıda baskı yapmayı ona gösterdim. Sonra Ada da aynısını yaptı. Bence oldukça keyifli bir çalışma oldu. Biz bunu zaman zaman tekrarlayacağız renkleri çalışırken. Tabii meyve sayımızı arttırarak. eos400_0344  eos400_0346 eos400_0347 eos400_0348   eos400_0355 eos400_0356 eos400_0358 eos400_0359 eos400_0363 eos400_0365

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: