Brezilya-Arjantin Gezi Notları-1. Gün

Brezilya-Arjantin GeziNotları.

1. Gün

16 Kasım 2013 Saat :16:00, Atlantik Okyanusunda,

Yolculuk

Sabah evden 04:30 da çıkıp, 07:00 uçağı ile İstanbul’a geldik. İzmir’den check-in sırasında bavullar grup olarak etikendi. Riskleri minimize etme üzerine kurulmuş olan ben de kendi bavuluma isim yazmak istiyorum dedim.Bana son derece mantıklı gelen bu talep çevremdekiler tarafından “rahat ol  pozitif düşün” vs gibi yorumlara yol açtı.  Bu noktada sanırım hiçbir zaman bana yöneltilen eleştirileri kabul etmeyeceğim.Çevrem bei nasıl yorumlarsa yorumlasın ben aksine böyle  yapınca rahat oluyorum.

Benim felsefeme göre “Kaza bir kere olur” ve bunların riskini minimize etmekten daha doğal ve hatta gerekli  bir şey olmamalıdır. Neyse tüm yorumlara rağmen bavullarıma THY nin kırmızı isim etiketlerinden takıp, isim adres, tel bilgilerimi girdim. (Aslında benim tüm bavullarımda kişisel bilgi notlarım var . Fakat bu gezide aldığım bavul eşimin bir yolculuğunda aldığı ek bir bavul olduğu için atlamışımJ

İstanbul’dan saat 09:30 da Sao Polo’ya havalandık. Ne kadar konforlu olursa olsun, yolculuğu ve o sırada beklemeyi sevmiyorum aslında.  Fakat dün geceden uykusuz olunca öncelikle saat 14:00 ‘e kadar yemek araları dışında uyudum. (Ama  servis edilen hiçbir yiyeceği yemekten de geri kalmadım. “”Ne  içersiniz?” sesine duyarlı kulağım her bu cümleyi duyduğunda gözümü açmamı ve ne varsa tıkınmamı sağladı.Eşim duymasın kocaman bir göbekle eve döneceğimin ilk sinyalleri olsa gerekJ)

Hissetiklerim

Gözümü açtığımda uçak karanlık ve sessizdi, yolculuğun yarısı geçmiştir diye düşündüm. Saatimi buldum. YUHH inanamayıp tam 3 kez saate yeniden baktım. Saat daha 14:00 dü. Yani bırakın yarısını daha yolculuğun üçte biri bile olmamıştı.! UFF biran içim daraldı. Sonra oyalanmak için bilgisayarı açtım. Kızların fotoları yüzümü güldürdüJ

Eda’m

Eda’nın 2 at kuyruklu pembe elbiseli ilkokul 2 ye başladığı gün fotosu karşıladı bilgisayarda beni. Canım kızım okuldan gelmiştir şimdi. Ne yapıyordur ki? Onlarla 10 saat daha iletişim kuramayack olmanın hafif gerginliğini hissettim üzerimde.

İstanbul’dan Sao Polo ya  boarding yaptığım an konuştum son kez hepsiyle. Bu konuşmadan sonra teli kapatmak zorunda olmam “boarding” sırasında bir geri adım attırdı banaL

Kocam

Önce kocamla konuştum. “Seni çok seviyoruz, kendine iyi bak” dedi. Sonra da Ada ya seslenip “babacım annen yatcaz kalkcaz, yatcaz kalkcaz … oo çok yatcaz kalkcaz” diyerek  11 gün yok olacağım üzerine yine  benimle uğraştı. 2 gündür sürekli evde laf çarpıyor. 1,2,3 11 gün diye.

Sonra Eda aldı telefonu “Seni çok seviyorum” diye bağırdı”

Ada’m

Sonra Ada’nın sesi geldi arkadan “ben de konuşcam” diye bağırdı. Bu aralar tamamen ablasının yaptıklarını yapmaya kurulu olan Ada telefonu alıp “Seni çok seviyomm” diye bağırdı.

Bu gezi hem bana çok heyecan veriyor.(Çünkü bana iyi gelecek biliyorum) Hem de  özlem daha ilk saatten çöktü. 10 yıllık evliliğimizde hem kocam için hem Eda, hem Ada için 3-4 günlük kısa ayrılıklar dışında 11 günlük ilk uzun ayrılığımız olacak.İnşallah hepimizin için güzelliklerin olduğu bir 10 gün olur.

Yazmak yarım saat sürdü.Saat 16:30 oldu.

Notlar:

Afrika kıtasından çıkıp Atlantik okyanusunun üzerinde gitmeye başladık.

İyiki son dakikada üzerime giydiğim yün ceketi almışım.Üzerimden hiç çıkarmadım. Çok üşüyorum. Umarım hasta olmam.

Geri dönüşte millerimi işletmeyi unutmamalıyım.

CIMG0230CIMG0232CIMG0233CIMG0235

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: