Yeni Yıl Geri Sayım Takvimimiz…

Bu postu aslında 1 Aralık günü eklemeiyken eklemeyi atladığımı farkettim ama ileride karışıklık olmasın diye eski tarihle ekliyorum..

Birkaç yıldır yapmayı düşündüğüm ama bir türlü zamanlamayı ayarlayamadığım  “Calendar Advent” diye bilinen  hristiyanların Noel gününü geri saydığı takvimi biz 1 Aralık itibariyle Yeni Yıl gününü geri sayarak yaptık.  Takvimi keçeden hazırladım. Ayrıca hergüne bir etkinlik kartları hazırlayıp, etkinlikleri tarihlere göre paylaştırdım. Yapımı da uygulaması da çok keyifli oldu. Eda ya 1 gün önceden 1 Aralık ta ona bir sürprizim olacağını söylemiştim. Eda  değişik tahminlerde bulundu; “yeni bir bisiklet”, “odasına TV” gibi. Hatta bu taahminleri duyunca bir ara sürprizimden mutlu olup olmayacağı konusunda bile kuşkuya düştüm. Ama Eda bu takvimi çok beğendi ve havalara uçtu. Tabi benim bu kadar kısa süered bu takvimi bu sene yapabilmemim  11 günlük yurt dışı seyahetinden yeni dönmüş olmamın ve kızları çok özlemiş olmamın etkisi de çoktu. Takvimi 2 gece de tamamladım. Ama kalan bir çok ayrıntısını Aysun Teyzesi yaptı. Ve takvimi zamanında yetiştirebildik.

Takvim etkinlliklerini Eda nın  yapmaktan en cok zevk aldığı şeyler vardı; Yeni yıl kurabiyesi yapımı, Yeni yıl ağacı susleme, Kız arkadaşları ile Yeni yıl Partisi, Köpük Banyosu, Kızlarla Yeni Yıl Kaahvaltısı, Ginger Bread House yapımı vs… bir sürü etkinlik. Sonraki yazılarımda ytiebildiğim ölçüde bue tkinlikleri blogumuza eklemeye çalışacağım….

yenitakvim1 yenitakvim

Reklamlar

Etiketlendi:

3 thoughts on “Yeni Yıl Geri Sayım Takvimimiz…

  1. Kostüm Partimiz… | edAda 26 Aralık 2013, 12:03 Reply

    […] Yeni Yıl takvimimize göre bu akşamki  etkinliğimiz; kostüm partisi idi. […]

  2. Pijama Partimiz… | edAda 26 Aralık 2013, 12:03 Reply

    […] hafta babmızın ve Eda nın hasta olup ateşlenmeleri ile etkinlikleri 2-3  gün ara versek de Yeni Yıl geri sayım takvimimizdeki etkinliği büyük bir heyecanla bekliyoruz her akşam. Bu akşam ki etkinliğimiz “Pijama […]

  3. […] Biliyorum ki bu küçük şeylerden duyduğu mutluluk her zaman onu enerjisi yüksek birisi yapacak. Geri Sayım Takvimimiz geçen seneki postumda yer vermiştim. Fakat bu etkinlikten Eda nın aldığı keyifin tüm yıl […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: