Bugün Şımarma Sırası Ben de … İYİ Kİ DOĞMUŞUM

Ben kendimi şımartmaya 2 gün öncesinden başladım aslında. Her doğum günümde olduğu gibi bu sene de alışverişe gittim. Kendime yeni giysiler aldım. Hatta beğenip de şimdilik ihtiyacım yok diye almadığım haki yeşili bot  ve bir de topuklu  ayakkabı bile aldım.

Her zamanki gibi çok iyi geldi alışveriş bana. Son zamanlardaki alışverişlerimin hep çocuklar üzerine olduğunu düşünüp kendim için alışverişe daha  sık çıkmam gerektiğine karar verdim. Tabii bu kararımdan kocama hiç söz etmedimJ

Bugün yeni cicilerimle geldim işe. Her doğum günümde yeni bir şey giymeyi  seviyorum ben. Bu yenilenme hissi iyi geliyor bana. Yeni yaşımı daha dinamik karşılıyorum böyle. Ben de büyümüş olma hissi değil de, yenilenmiş olma hissi veriyor her yeni yaşım.

 

Evet tam da  kelime bu işte! “ Yenilenmek” bir o kadar basit ama bir o kadar da anlamlı sözcük. Yeni yaşımda  bunu motto edinmeye karar veriyorum kendime. “Yenilenmek”…

 

Bu sözcüğün ne kadar açık fikirli, ne kadar dinamik, geliştirici, iyileştirici, pozitif bir yaklaşım kattığını düşünüyorum.

 

Doğum günümün Aralık ayı olması daha da yakınlaştırıyor bu kelimeye beni aslında. Yeni yıl, yeni kararlar, yepyeni bir sayfa. Henüz pişmanlık ve keşkelerin hiç olmadığı bir yıl. Doğum günümle özdeştiriyorum  tüm bunları. Yüzümde gülümseme bu yılki mottomu düşünüyorum.

Eda nın  Yeni Yıl Geri sayım takvimi geliyor aklıma Ve bir güne “Aile bireylerinin birbirlerinden  beklentilerini yazmak” için ayırmayı düşünüyorum.  Bakalım kızlarım “Yenilenmiş” bir anne tanımlarken neler bekleyecekler benden.

 

Evet evet sevdim ben bunu. Yeni yaş ve yenilikler…

 

Geçen haftalarda katıldığım Feng Shui seminerinde karar verdiğim gibi ilk önce tüm eskiyen, kırılan dökülen eşyaları atmakla başlayacağım yenilenmeye diyorum kendi kendime…

 

Ve bir seyahatim sırasında aldığım tepsi geliyor aklıma. Üzerine domestos değdiği için el yapımı kısmı bozulan ama sevdiğim bir tepsi olduğu için atamadığım eşyalardan sadece biri. Bunu ve diğerlerini  atmaya karar veriyorum tam da bu anda. Çünkü bu tepsiyi her elime aldığımda o bozulan kısmının bana hissettirdiği duyguyu bir daha hissetmek istemiyorum yeni yaşımda. Feng Shui’i felsefesi birden çok yakın geliyor şimdi bana….

 

Yeni yaş ve yenilikler…

 

Kırmızı oje sürmeyi mutlaka denemeye karar veriyorum şimdide. Oysa dün manikür yaptırırken bile bütün israrlara rağmen yine yıldardır değişmeyen “rakı beyazı” klasiğime inat. Yenileneceksem  böyle küçük şeylerle başlamalıyım diyorum.

 

Ada’nın parmak emmesine de sorunmuş gibi bakmayı bırakıp, tek derdim bu olduğu için mutlu olacağım diye karar veriyorum.

 

Daha çok şarap içeceğim. Hatta şarapla ilgili aldığım kitapları bitireceğim.

 

Yeniden bisiklet binmeye başlayacağım. Bisiklet dediğimde Gurur’um geliyor aklıma eski günler bisiklet gezintilerimiz…Eski dostlar…Eski dostlarımı daha çok arayacağım.

 

Yeni Yaş Yeni ben… Yenilenmek…. Ne çok şey var yapmak istediğim.

 

Tüm bu yazdıklarıma dönüp bakınca “Yenilenmek” nin ne kadar da küçük değişikliklerle mümkün olduğunu duyumsuyorum..

İşte Yepyeni bir yaş kapısını açtı buyur ediyor bugün beni  . Şımarma sırası ben de bugün en şımarık halimle girmek istiyorum bu kapıdan. İyi ki doğmuşum diyorum ve

Yine her zaman ki gibi  sevgi sağlık mutluluk diliyorum kendime…

 

Bu yeni yaşımda da aynı klasiğimi sürdürüp bir demet çiçek alıyorum beni doğuran kutsal kadına; Anneme. Ona  teşekküre gidiyorum bu sabah.

 

Bugün bir “Yenilik” yapıp bir demet çiçek de kendim için alıyorum. Bu güzelliklere bakıp,

 

Ne mutlu ki “VARIM”  diyorum.Yeni klasör2

Yeni klasör

Reklamlar

2 thoughts on “Bugün Şımarma Sırası Ben de … İYİ Kİ DOĞMUŞUM

  1. çiler 17 Aralık 2013, 14:29 Reply

    Mlesef sonradan haberim oldugu ıcın kutlayamadım gununde yas gununu.Nice yıllara ,sağlık ve mutlulukla ,ailenle ,öpüyorum , sevgilerimle

    • edaada 24 Aralık 2013, 01:59 Reply

      teşekkürler Çilercim:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: