Yapıştırma Kesme Etkinliğimiz ve Ada’nın Yeni Yıl Hediyesi…

Bugün evdeyim sabah Ada ile ne yapalım diye düşünürken bu aralar çok fazla sanat çalışması yapmadığımızı fark ettim ve Ada ile sanat etkiniliği yapmaya karar verdik. Bunun Ada’ya lansmanını ” Yeni yıl için Eda ve babaya hediye hazırlama” olarak  yaptım. Bu fikir Ada nın çok hoşuna gitti. Çalışmasının orta yerinde içeride iş yapan Ferah ablasına Ferah Abla biz Eda ile babaya kart hazırlıyoruz dedi durdu:)

Çalışmamış, kesme, yapıştırma ve boyama aktivitelerini içeriyordu. Aslında  bu etkinlik birazda aklımızda sabahtan beri mutfak çekmecesinden bulduğu muffin kalıpları ile oynayan Ada nın muffin kalıplarını ortaya saçması ile aklımıza geldi. Ada nın karar verdiği bir kaç  muffin kallıbını aldık. Bunları çiçek olarak kullanacaktık. Ada nın önüne bir A4 kartonu verdim. Kaymaması için bunu masaya yapıştırdık. Önüne biraz da tutkal ve tutkalı kullanabilmesi için de hem sünger hem fırça koydum. Ada süngeri tercih etti. İlk önce muffin kalıplarını ben tuttum Ada sürdü. Sonra alışınca kendisi ters çevirip, tutkalı sürmeyi kavradı.

Sonra ablasını ve babasının olduğu fotoları ben yuvarlak şeklinde kestim. Tabi bu aşamada Ada ben de kesmek istiyorum deyince onun eline de fazladan bir foto verdim ve o da bu fotoyu kesti. Çiçeklerin ortasına fotoları yapıştırdık. Ahşap, spatula ve kahve karıştırıcıları ise çiçeğin sapı olarak kullandık. Aslnda çalışmanın son kısmında üzerine kalemler ile yaprak yapma ya da çiçek dalını boyama vardı. Fakat babamız bizi optimum a öğle yemeğine davet edince çalışmayı Ada istemese de burada sonlandırmak durumunda kaldık. Akşam Ada çalışmayı hem babası hem de ablası ile “Mutlu yıllar” diyerek paylaştı ve kendi yapmış olmasından çok gururlandı:)

Ada artık çalışmaların sonunu getirmeye başladı . Eskiden çok daha çabuk sıkılırken şimdi neredeyse genelde çalışmayı sonlandıran ben oluyorum. Sanırım küçük kızım gün geçtikçe büyüyor:)

Kolajlar25 Kolajlar26 Kolajlar27 Kolajlar28 Yeni klasör3

Reklamlar

Etiketlendi:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: