Yeni Yıl Banyomuz…

Yeni yıl geri sayım takvimimizde  bugün yeni yıl banyomuz vardı. Eda okuldan geldiğinde banyoya eline yıkamak için girdi ve bir sürpriz onu bekliyordu. Kızlarla her akşam farklı farklı etkinlikler yapıyoruz. Ama son zamanlarda hiç bir etkinlikte bu kadar eğlendiklerini hatırlamıyorum.  Tabi ki tüm bu hazırlıklar da Ferah Ablamızın payı büyük. Çünkü Ada hazırlık aşamasında bize izin vermeyeceği için bugün onu alıp Optimum alışveriş merkezine gittik . Aslında alışverişe gitmeden hemen önce onunla çok keyifli bir sabah etkinliği de yaptık bu arada. Ada babasına ve ablasına yeni yıl hediyesi hazırladı. Bunu ayrı bir post olarak ekleyeceğim.

Babamız optimum da bize öğle yemeği ısmarladı. Daha sonra o ayrıldı ve biz Ada ile kısa süreli de olsa yılbaşı alışverişi yaptık. Sonra ablasını okuldan almak üzere dönüş yoluna geçtik. Ada yolda uyudu. Ablasını allıp eve vardığımızda ise  Ferah ablamız aynen sabahtan konuştuğumuz gibi banyoyu süslemişti bile.

Yeni yıl banyomuz hazırdı. Küvetin tam üzerine, bir sürü minik balonlar şişirilip bir tülün içerisine dolduruldu. Çocukların çekebileceği şekilde bir ip düzeneği kuruldu. Banyo duvarlarına ise kocaman içi boş bir yeni yıl ağacı ve kardam adam çizilmişti. Bankonun üzerinde çocukların en sevdiği meyve olan çilek aromalaı mumlar yanıyordu. İkisi de mayolarını giydiler.Eda  durup durup” anne inanmıyorum” diyordu. Ada ise ” Anne bu çok eğlenceli, teşekkür ederiz” dedi durdu. Kızları hiç bu kadar çok eğlenirken görmemiştim. Önce onlara banyo oyuncak hediyelerini verdim. Büyük bir keyifle oyuncaklarını açtılar ve biraz onunla oynadılar. Daha sonra kardam adamı önce babalarının traş köpüğü ile beyaza boyadılar sonra da   daha önceden kestiğmiz keçeden, düğme, ağız, burun ve düğmeden  göz malzemelerini kullanarak kardan adamlarını dizayn ettiler. Hemen bunun arkasından traş köpüğüne Freah ablamız bu kez yeşil gıda boyası ekledi ve bununla da yeni yıl ağaçlarını dizayn ettiler. Çok ama çok keyif aldılar.

 

Sonra balon tülünün ipini çektiler ve üzerlerine dökülen balonlar özellikle Ada yı çok eğlendirdi. Çocuklar daha banyoları bitmede anne bir daha yaparmıyız diye benden söz almaya çalışıyorlardı:) Sürekli bana ve Ferah Ablalarına teşekkür edip durdular. Sonra balonları kürdanla patlattılar ve yaklaşık 40 dakika süren banyomuzdan çocukları zorla çıkardım. Ancak onlara her doğumgünü çocuğuna bu etkinliği tekrarlayacağımıza söz vererek bu mümkün oldu:9

 

Kolajlar30 Kolajlar29 Kolajlar28 Kolajlar27 Kolajlar26 Kolajlar25 blog

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: