Eda’nın Noel Babaya Mektubu…

2014 Geri Sayım Takvimizdeki etkinliklerden biri de Noel Baba ya mektuptu. Fakat Eda nın hasta olduğu haftaya denk gelince arada kaynadı gitti. Muhtemelen Eda geçmiş kartları karıştırırken eline geçti ya da baktı ki ortada hediye falan yok dank etti. Her nasıl olduysa dün akşam yanıma gelip, anne ben dersime başlamadan önce Noel Baba’ya mektup yazmak istiyorum dedi. Ben de bulaşık yıkarken bir taraftan  iyi tamam Eda cım dedim. Sonra mektubu yazmış. Minik minik katlamış ve bantlamış bana getirdi ve Ağaçtaki çorabımın içine koyuyorum dedi:)

Kuzucum öyle bir mektup yazmış ki, mektup değil resmen bir tablo. Tabii 2 yıldır Noel Baba Eda nın hediyeleri karıştırınca  bu kez Eda işini şansa bırakmamış.

Eda kendi mektubunu tamamladıktan sonra Ada’nın başına  gitti. Ada cım Noel Baba dan ne istiyorsun senin yerine yazacağım dedi. Bu sırada dışarıya çıkacağımız için ben de Ada’yı giydirmeye çalışıyorum.

Eda ile Ada arasındaki konuşma;

Eda: Önce anneden istediklerini söyle ben senin kelimelerinle yazacağım

Ada: Hımmm, çuta

Eda : başka?

Ada : Şekerrr…

Eda: Başka?

Ada : Top sakız

Eda : Başka?

Ada:” Basda derek dok”(başka gerek yok demek istiyor:) orada koptum ben tabii…

Bundan sonraki isteklerde Eda hafiften Ada yı yönlendirdi babadan bebek iste dedi. Ada da ” bebek ve at” dedi:)

Eda bu mektubu da yazıp, Ada nın ağaçta asılı çorabının içine koymuş. Mektup yine katlanıp dürülmüş ve üzerine ADa yazılmış. Onu da şimdi görüyorum.

Bugün kü etkinliğimizde ise Alsancak’ta yeni yıl öncesi alışveriş ve “Windows Shopping” vardı.

Dışarıya çıkmadan önce EDa bana anne Noel babaya yazdığım listeyi yanına alacakmısın diye sordu?

Ben de gülerek “bana ne onu Noel Baba düşünsün” dedim. Anne senin alacağını biliyorum dedi.

Sonra da  bir sessizlik oldu. Aslında benim bir keresinde kafam karıştı dedi. Hayırdır ne zaman kafan karıştı dedim. Ne zaman olduğunu bilmiyorum ama bir keresinde dişim çıkmıştı. Yastığımın altına koymamı ve diş perisinin bana hediye bırakacağını söylemiştiniz. Sonra küçük pasta almışsınız siz biliyorum. Ama sonra ertesi gün yastığımın altından toka çıkmıştı işte  ne bileyim vs” dedi. Ama bunu anlatırken o kadar tereddütlü ve kafası karışık bir hali vardı ki! ve hatırlıyor olmasına da şaşırdım. 3 yıl önceki  şu yazımda yer verdiğim Diş Perisi Kutlamamızdan bahsediyordu. Neyse biz bugün Alsancak a giderken listeyi yanımıza almadık ama listedeki bazı kalemleri çok şükür ki aldık.

Bugün Alsancak ta çok keyifli vakit geçirdik. Şansımıza havada çok güzeldi ve ortalık alışveriş merkezlerinin aksine hiç de kalabalık değildi.  Alışveriş, yemek,  waffel keyfi derken saatin nasıl geçtiğini anlamadan eve döndük.Yemek yediğimiz sırada Ada bir ara bana eğilp; “benim şuda bir akadaşım va. Ben ona gidiyom. Tamam?” diye sordu. Bu ara bu oyuna taktı. Evde de  odasının kapısını kapatıp “sen şimdi burada otu ben akadaşımla işe gidiyom” akşama gelirim” diyor.

Tüm gün boyunca arkadaşım da arkdaşım diye sardı durdu. Sonra bir ara Eda elini tutunca çok mutlu olup, “baba bak bize çükü bir kardeşiz” dedi. Babası da bu kez haa işte kardeşler en iyi arkadaştır dedi. Bu kez Ada arkadaşım diye ablasına sardı.

Keyifli bir günün sonunda tatlı bir yorgunlukla eve döndük. Yine anılar kesemize  eklenecek  bir sürü hoş  anı biriktirerek…
Eee bir de fotolar….IMG_8845 IMG_8846 IMG_8848  IMG_0639  IMG_0641  IMG_0643    IMG_0647   IMG_0651  IMG_0655 IMG_0656 IMG_0657 IMG_0658    IMG_0662   IMG_0665  IMG_0668 IMG_0669 IMG_0670 IMG_0671  IMG_0673   IMG_0676   IMG_0679

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Oğlumu Büyütürken

Yağız'la hayat daha anlamlı. Hergün büyüyorum.

kitapsepeti

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

sandıklıdivan

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..."

%d blogcu bunu beğendi: